pokercasinosports

Tenisz

Minden fogadás érvényes marad, a tervezett időpont (vagy a mérkőzés napjának) megváltozásától függetlenül.

Abban az esetben, ha egy meccs elkezdődik, de nem fejeződik be, minden fogadás érvénytelen, kivéve azokat, ahol az eredmény már meg lett állapítva. Példa: Egy meccs 6-4, 5-1 állásnál megszakad. Ebben az esetben az első játszma győztesére kötött fogadások nyerőként lesznek elszámolva. Az egyetlen kivétel e szabály alól, ha egy játékost diszkvalifikálnak, ami után a következő fordulóba továbbjutó játékos vagy csapat nyerőnek lesz tekintve.

A helyszín/pályaborítás megváltozása

Amennyiben egy verseny, illetve annak egy része az eredetileg tervezettől eltérő pályaborításon vagy helyszínen játszódik, az összes fogadás érvényes.

Nyílt fogadás / Favorit nélküli fogadás / Fogadás az ágnegyedre / Fogadás az ágfélre

Minden fogadás „teljes, indul vagy sem” alapon lesz elszámolva. Minden fogadás, amelyet olyan játékosra kötöttek, aki ezt követően visszalép a versenytől, vesztőnek lesz tekintve.

Nyerő negyed / Nyerő fél

Meg kell nevezni, hogy a győztes melyik sorsolási negyedből (ág) származik: 1., 2., 3. vagy 4. Meg kell nevezni, hogy a győztes a verseny melyik feléből származik, a felső ágból vagy az alsó ágból. A fogadások érvényességéhez a megadott versenynek teljes egészében le kell zajlania.

Döntősök megnevezése / Előrejelzés a döntőre / A döntő elérése

Meccsfogadások, élő is

Amennyiben egy meccs elindul, de nem fejeződik be, a fogadások érvénytelenek, kivéve, ha a meccs kezdete után diszkvalifikálnak egy játékost. Ebben az esetben az a játékos, illetve csapat lesz győztesnek tekintve, aki továbbjut a következő fordulóba, vagy akit győztesnek kiáltanak ki.

Versenypárosítási fogadás

Egy megadott párosítás mindkét játékosának legalább egy pontot játszania kell a versenyen, hogy a fogadások érvényesek legyenek. Ha játékosok a verseny ugyanazon fordulójáig jutnak, a fogadások érvénytelenek.

Fogadás a meccs pontos eredményére

A fogadások érvénytelenek, ha nem játsszák le a kötelező számú játszmát, vagy megváltoztatják azt.

Ki nyer előbb 3 játékot (meccs előtt)

A fogadás érvényességéhez az egyik játékosnak 3 játékot kell nyernie.

Első játszma győztese

Abban az esetben, ha az első játszmát nem fejezik be, a fogadások érvénytelenek.

Tie-break az első játszmában

Amennyiben az első játszmát nem fejezik be, a fogadások érvénytelenek, kivéve, ha elértek 6-6-ig, amikor is a piac eredménye az elszámolásban „igen” lesz.

Tie-break a meccsen

Abban az esetben, ha a meccs elkezdődik, de nem fejeződik be, minden fogadás érvénytelen, kivéve, ha már előfordult tie-break vagy lehetetlen tie-break előfordulása.

Dupla eredmény

A nyereményszorzót arra az esetre kínálják, hogy egy megnevezett játékos megnyeri vagy elveszíti az 1. játszmát, és aztán megnyeri vagy elveszti a meccset. Minden fogadás érvénytelen, amennyiben a meccs elkezdődik, de nem fejeződik be.

Összes játszma

2 esélyes és 3 esélyes piacokat is kínálhatunk. A 3 esélyes fogadásoknak van egy „pontosan” opciója. A fogadások érvénytelenek, ha nem játsszák le a kötelező számú játszmát, vagy megváltoztatják azt.

Legtöbb ász

A fogadások a hivatalos versenystatisztika alapján lesznek elszámolva. Visszalépés vagy diszkvalifikálás esetén minden fogadás érvénytelen, kivéve, ha a fogadás elszámolása már meg lett határozva.

1. adogató játék

2 esélyes piacot kínálunk arra, hogy egy megnevezett játékos megtartja vagy elveszi a meccs első adogató játékát. Az első adogató játékot teljesen be kell fejezni, hogy a fogadások érvényesek legyenek.

1. elvett adogatás

Meg kell nevezni az első játékost, aki adogatást vesz el a meccs során. Ha a meccs során senki nem vesz el adogatást, a fogadások elszámolása tétvisszafizetéssel történik.

Játszmák száma, élő fogadás is

Visszalépés vagy diszkvalifikálás esetén minden fogadás érvénytelen, kivéve, ha az utolsó játszma már elkezdődött, vagy a fogadás elszámolása már meg lett határozva.

Az összes játékon / hendikepes játékokon alapuló piacok, élő fogadás is

Ezek az általános szabályok vonatkoznak az egyes játszmák játékainak száma, a meccs játékainak száma, a játékos játékai és a hendikepes (a megnyert játékokon alapuló) fogadásra. A feladott pontok/játékok számítanak a végső elszámolásnál. Minden ilyen piac szempontjából a tie-break vagy a mérkőzés tie-break egy játéknak számít.

Visszalépés, diszkvalifikálás vagy a pályaborítás mérkőzés közbeni megváltozása esetében a fogadások érvénytelenek, kivéve, ha van elképzelhető megoldás arra, hogy meghatározzuk a piac eredményét a játszma/meccs természetes lefolyásán keresztül.

• 1. példa: Egy játszma 4-4-nél szakad félbe: A 9,5 (vagy kevesebb) játék felett/alatt fogadások győztesként/vesztesként lesznek elszámolva, mivel minden természetes befejezés szerint a játszma legalább 10 játékig tart. A 10,5 (vagy több) játék felett/alatt fogadások érvénytelenek.
  • 2. példa: Egy két nyert játszmáig játszott mérkőzés 6-0, 6-7 állásnál szakad félbe: A meccsre vonatkozó 24,5 (vagy kevesebb) játék felett/alatt fogadások győztesként/vesztesként lesznek elszámolva, mivel minden természetes befejezés szerint a meccs legalább 25 játékig tart. A 25,5 (vagy több) játék felett/alatt fogadások érvénytelenek.
  • Egy három nyert játszmáig játszott mérkőzés 4-6, 6-4, 3-6, 6-3, 5-5 állásnál szakad félbe: Az egyik játékosra kötött legalább +2,5 hendikepes fogadás nyerőként lesz elszámolva, az egyik játékosra kötött legfeljebb -2,5 hendikepes fogadások vesztőként lesznek elszámolva. A döntetlenre +/- 3 vagy nagyobb hendikeppel kötött fogadások vesztőként lesznek elszámolva. Minden fogadás, amelynek hendikepje -2-től +2-ig terjed, érvénytelen lesz.

A hendikep, meccs összes játéka és a játékos játékai piacok a kötelező számú játszmán alapulnak. Abban az esetben, ha a játszmák kötelező száma megváltozik vagy eltér attól, amit fogadási célból kínálunk, minden fogadás érvénytelen.

A mérkőzés végén az egyes játékosok által nyert játékokat összeadjuk, és erre az összegre alkalmazzuk a hendikepet a hendikepes győztes meghatározására.

A győztes nemzetisége

A nemzetiséget a sport irányító szervezetének közzétett információja határozza meg. A fogadások érvényesek a visszalépésektől függetlenül.

A verseny leggyorsabb adogatása

A fogadások a hivatalos versenyeredmények alapján lesznek elszámolva. A játékosnak egy labdát el kell szerválnia, hogy a fogadás érvényes legyen.

Ászok/kettős hibák száma

Visszalépés vagy diszkvalifikálás esetén minden fogadás érvénytelen, kivéve, ha a fogadás elszámolása már meg lett határozva. A fogadások a hivatalos versenystatisztika alapján lesznek elszámolva.

Hány játszmát veszít a játékos a verseny során

Abban az esetben, ha a játékos visszalép a mérkőzéstől, vagy nem kezdi el azt (feladja), a két nyert játszmáig játszott mérkőzések esetében két játszma, a három nyert játszmáig játszott meccsek esetében három játszma számít vesztesnek.

Kiesés szakasza

A játékosnak legalább egy pontot játszania a versenyen, hogy a fogadások érvényesek legyenek.

Kiemelt játékos

Meg kell adni, hogy a győztest páros vagy páratlan helyen emelték ki. Ha nem kiemelt játékos nyeri a versenyt, minden fogadás érvénytelen.

Mérkőzés tie-break

Némelyik versenyen azokat a meccseket, amelyeken eljutnak a maximális számú játszmáig, mérkőzés tie-break dönt el. Ha a meccset mérkőzés tie-break dönti el, akkor a mérkőzés tie-breaket tekintjük a 3. játszmának. A mérkőzés pontos eredményének elszámolása szempontjából az eredmény 2-1 lesz a mérkőzés tie break nyertesének javára.

International Premier Tennis League

Meccs tie fogadás

Az elszámolás a hivatalos eredmény alapján történik.

Egyjátszmás meccs fogadás

Egy csapatmeccs utolsó egyes játszmájánál a piacok elszámolása aszerint történik, mely játékos vagy páros érte el a hat játékot (és ugyanakkor az érte járó pontot), és figyelmen kívül hagyja a játszma minden további „felzárkózó” játékát.

Helyettesítés

Ha egy játszma során egy játékost lecserélnek, minden fogadás, az élő fogadásokat is beleértve, érvényes marad.

Élő piacok (jelenlegi és következő)

• A vonatkozó játékban adogató játékost (Ad) jelöli.
  • Ha az (Ad) rossz játékost jelöl, akkor minden jelenlegi és következő játékra, jelenlegi és következő játék eredményére, döntetlenre a jelenlegi és következő játékban, következő játék első pontjára, illetve a pontokra kötött fogadás érvénytelen, az eredménytől függetlenül.
  • Abban az esetben, ha a következő játék tie-break vagy meccs tie-break, a játékra kötött minden fogadás érvénytelen, kivéve a következő játék első pontjára kötötteket.
  • Az Egyenlő a játékban „igen”-ként lesz elszámolva, ha az állás bármikor 40-40 lesz.
  • Ha egy játékban a bíró büntetőpontot vagy pontokat ítél, a játékra kötött minden fogadás érvényes marad. Ha a bíró büntetőjátékot ítél meg vagy ha egy játék nem fejeződik be egy játékos sérülése miatt, erre a játékra minden fogadás érvénytelen, kivéve az Egyenlő a játékban fogadást, ha az elszámolás már meg lett határozva. A feladott pontok/játékok számítanak a végső elszámolásnál.

A ki nyer előbb típusú élő fogadások

• A fogadások annak alapján lesznek elszámolva, hogy ki az első játékos, aki eléri a megadott számú játékot a vonatkozó játszmában. Amennyiben egyik játékos sem éri el a kívánt számú játékot (a meccs félbeszakadása miatt), a piacra kötött összes fogadás érvénytelen. A feladott pontok/játékok számítanak a végső elszámolásnál.
  • Ha a vonatkozó játszmát nem játsszák le, akkor minden erre a játszmára vonatkozó ki nyer előbb típusú piac érvénytelen.

Meccs pontos eredménye, élő fogadás

A mérkőzésnek be kell fejeződnie, hogy a fogadások érvényesek legyenek. Diszkvalifikálás vagy visszalépés esetén minden fogadás érvénytelen.

Játszma nyertese (jelenlegi és következő), élő fogadás

Abban az esetben, ha egy játszma elkezdődik, de nem fejeződik be, minden fogadás érvénytelen, kivéve azokat, ahol a fogadások eredménye már meg lett állapítva.

3./4./5. játszma igen/nem, élő fogadás

Abban az esetben, ha egy játszma elkezdődik, de nem fejeződik be, minden fogadás érvényes, amennyiben az adott játszmából egy pontot lejátszottak.

Játszma eredménye (jelenlegi és következő), élő fogadás

• Ha a következő játszmát nem játsszák le, az arra a játszmára kötött fogadások érvénytelenek. A megnevezett játszmát be kell fejezni, hogy a fogadások érvényesek legyenek. A feladott pontok/játékok számítanak a végső elszámolásnál.
  • Némelyik versenyen azokat a meccseket, amelyeken eljutnak a maximális számú játszmáig, mérkőzés tie-break dönt el. Ha a meccset mérkőzés tie-break dönti el, akkor a mérkőzés tie-breaket tekintjük a 3. játszmának. A mérkőzés pontos eredményének elszámolása szempontjából az eredmény 2-1 lesz a mérkőzés tie-break nyertesének javára, és a 3. játszma győztesét is ennek megfelelően számoljuk el.
  • A következő játék nyertesére és a következő játék eredményére kötött fogadások érvénytelenek, ha a következő játék mérkőzés tie-break lesz, azonban a következő játék első pontjára kötött fogadások érvényesek.
  • A 3. játszma pontos eredményére vagy a játékainak számára kötött hibás fogadás érvénytelen.

Összes játék a következő játszmában, élő fogadás

Ha a következő játszmát nem játsszák le, az arra a játszmára kötött fogadások érvénytelenek. Lásd még az összes játék piac általános szabályait. A feladott pontok/játékok számítanak a végső elszámolásnál.

Élő fogadás pontokra

• Arra a játékosra szól a fogadás, aki megnyeri a megadott pontot. Abban az esetben, ha nem játsszák le a pontot, mert a játék vagy a meccs véget ér, az erre a pontra kötött minden fogadás érvénytelen. A feladott pontok számítanak a végső elszámolásnál.
  • Ha a megjelölt pontot büntetőpontként ítélik meg, az erre a pontra kötött minden fogadás érvénytelen.
  • A fogadások érvényesek függetlenül attól, hogy a pontot tie-breakben érik-e el vagy sem.

Tie-break piacok (mérkőzés tie-break is), élő fogadás

• Ha nem játszanak tie-breaket a megjelölt játszmában, az ezekre a piacokra kötött összes fogadás érvénytelen. Minden fogadás érvényes, függetlenül attól, hogy a tie-break során ítélnek-e meg büntetőpontot vagy sem.
  • Ha a bíró a tie-breaket büntetőjátékként ítéli oda a játék kezdete előtt, minden tie-breakre kötött fogadás érvénytelen.
  • Ha a tie-breaket büntetőjátékként ítélik oda a lejátszása közben, a tie-break nyertesére kötött fogadások érvényesek, de a tie-break eredményére kötöttek érvénytelenek (kivéve, ha a tie-break megnyerésének egyetlen lehetséges módja „minden más” volt). A tie-break összes pontjára kötött fogadások csak akkor lesznek elszámolva, ha a tie-break már meghaladta a vonatkozó eredményt vagy meghaladná, ha a természetes módon fejeződne be.
  • Amennyiben a tie-break diszkvalifikálás vagy visszalépés miatt nem fejeződik be, a tie-breakre kötött összes fogadás érvénytelen, kivéve a tie-break összes pontjára kötötteket a fent részletezett módon.
  • Amennyiben a tie-break hivatalos végeredménye nem megállapítható (diszkvalifikálás miatt vagy mert büntetőjátékként ítélték oda), a tie-breakre kötött összes fogadás érvénytelen, kivéve a tie-break összes pontjára kötötteket a fent részletezett módon.

Adogatását elvesztő játékos, élő fogadás

Diszkvalifikálás vagy visszalépés esetén a fogadások érvénytelenek, ha a játékos még nem vesztett adogatást (kivéve, ha nincs elképzelhető lehetőség arra, hogy ismét adogasson, amikor is a fogadást úgy számoljuk el, hogy a játékos nem vesztett adogatást).

Rontott adogatás, élő fogadás

Ha az (Ad) rossz játékost jelöl, akkor minden jelenlegi és következő játékra, jelenlegi és következő játék eredményére, következő játék első pontjára, illetve a pontokra kötött fogadás érvénytelen, az eredménytől függetlenül.

Fogadások elszámolása

Minden ATP és WTA teniszfogadás az Enetpulse eredményekkel összhangban lesz elszámolva. Az Enetpulse az ATP és a WTA hivatalos eredményszolgáltatója. Minden más fogadás a versenyt vagy versenyeket rendező szervezet hivatalos honlapjának megfelelően lesz elszámolva.

Az ATP és a WTA engedélye alapján készítve. Minden jog fenntartva.